29 lutego 2016

XXVII Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych

W dniach 22-24 stycznia 2016 r. w Warszawie odbył się XXVII Zjazd Szkoleniowy Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych. Głównym organizatorem zjazdu była Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

 

W pierwszym dniu obrad zostały poruszone regulaminy samorządowe pod kątem szans i zagrożeń. Dodatkowo przedstawiono programy mobilności studentów i doktorantów – MOST i MOSTECH.

W drugim dniu obrad skoncentrowano się głownie nad wypracowaniem stanowiska w sprawie rozwiązań systemowych funkcjonowania studiów doktoranckich w Polsce. Warsztaty poprowadzili przedstawiciele KRD.

Na zakończenie obrad, po przeprowadzonych warsztatach wszyscy doktoranci mogli się trochę rozluźnić na szkoleniu: „Power of Facebook” – czyli jak wykorzystać potencjał Social MediaJest, które przeprowadził Grzegorz Kolasiński - ceniony dydaktyk, szkoleniowiec i trener biznesowy z zakresu: public relations, social media, kształtowania wizerunku w mediach, współpracy z mediami, pisania biznesplanów. Od 2015 r. Vice President of the board i CCO (Chief Communications Officer) w agencji 2BeUnique specjalizującej się działaniami w obszarze NewMedia & Community.

Cały Zjazd przebiegł w miłej i pracowitej atmosferze, gdzie oprócz merytoryki znalazł się czas na rozmowy i nawiązywanie nowych znajomości podczas imprez integracyjnych.